Haber Detayı
23 Ağustos 2018 - Perşembe 00:06
 
Para Atletizm Avrupa Şampiyonası’nda 3 madalya
Milli atletlerden Zübeyde Süpürgeci ile Hamide Kurt, şampiyona rekoru kırarak altın madalya alırken, Zeynep Acet gümüş madalya elde etti.
ATLETİZM Haberi
Para Atletizm Avrupa Şampiyonası’nda 3 madalya

Almanya’nın başkenti Berlin’de 20 Ağustos’ta başlayan ve 26 Ağustos’ta sona erecek Berlin 2018 Para Atletizm Avrupa Şampiyonası’nda büyük heyecan yaşanıyor. Avrupa Şampiyonası’na Türkiye’den 15’i milli sporcu olmak üzere 21 kişilik kafile katılıyor. 15 milli sporcunun arasında Bağcılar Belediyesi Bedensel Engelliler Atletizm Takımı’ndan Hamide Kurt Doğangün, Zübeyde Süpürgeci, Zeynep Acet, Nurşah Usta ve Hamza Doğan da yer alıyor.

“İki altın bir gümüş madalya kazandılar”
Bugün düzenlenen yarışlarından ülkemize gurur yaşatan sonuçlar çıktı. Milli atlet Zübeyde Süpürgeci T54 kategorisi kadınlar 200 metrede 30.96’lık derecesiyle Avrupa rekoru kırarak birinci oldu. T53 kategorisi 200 metre kadınlarda yarışan sporculardan Hamide Kurt Doğangün 31.59’luk derecesiyle birinci olup altın madalyayı kazanırken diğer sporcumuz Zeynep Acet de 35.78’lik derecesiyle yarışı ikinci tamamladı ve gümüş madalyanın sahibi oldu. İki ay önce de Akdeniz Olimpiyatları’nda tarih yazan Süpürgeci, “Haftalardır yoğun bir şekilde bugün için hazırlanıyorduk. Yorulduk ama karşılığını aldık. Bu başarıyı yüreği bizimle çarpan ve yanımızda olan herkese hediye ediyorum” dedi.

Kasapoğlu ile Bağcılar Belediye Başkanı Çağırıcı sporcuları tebrik etti
Milli atletlerin başarısı Türkiye’de büyük coşkuya neden oldu. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla yurtdışında Türkiye’ye büyük gurur yaşatan Bağcılarlı sporcuları tebrik etti.
Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da “Hepsi birbirinden değerli sporcularımız bugün elde ettikleri başarıyla bize çifte bayram yaşattı. Şampiyona boyunca mutlu haberlerin geleceğine inanıyorum. Bütün sporcularımıza önümüzdeki diğer yarışmalarda başarılar diliyorum” dedi.

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: Ayşe ÖZEL
Yorumlar
Haber Yazılımı