Haber Detayı
02 Aralık 2018 - Pazar 16:51
 
Oryantiring Ailesi Engellileri Unutmadı
Adana’da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde farkındalık yaratmak amacıyla Oryantiring yarışması düzenlendi.
ORYANTİRİNG Haberi
Oryantiring Ailesi Engellileri Unutmadı

Adana’da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ne yönelik farkındalık yaratmak amacıyla Adana Doğa ve Su Sporları Kulübü, ASEM Spor Kulübü ve Adana İl Milli Eğitim Spor Kulübü’nden 85 sporcu, Özel Barajyolu Fen Bilimleri Anadolu Lisesi, Kilikya Şalgam ve Seyit Ozalit sponsorluğunda düzenlenen oryantiring yarışmasında bir araya geldi.
Adana Doğa ve Su Sporları Kulübü Başkanı Harun Uz,  Adana İl Milli Eğitim Spor Kulübü Başkanı Hamit Şentürk ve Asem Spor Kulübü Başkanı Muhsin Yolcu etkinlikle ilgili yaptıkları ortak açıklamada, “ Böylesine anlamlı bir günde oryantiring ailesi olarak engelli bireylerimizin sesi olmak ve farkındalık yaratmak amacıyla sporcularımızla birlikte oryantiring yarışmasına katıldık. Sporun ve yaşamın her boyutunda imkan verildiği takdirde neler başarabildiklerini gördüğümüz engelli bireylerimizin elde ettiği başarılar bizlerin her zaman gururu oldu. Bizler oryantiring ailesi olarak sadece bugün değil her zaman yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Ayrıca böylesine anlamlı bir organizasyonun başarılı olmasında emeği geçen Beden Eğitimi Öğretmeni ve oryantiring gönüllüsü Metin Antepüzümü’ne teşekkür ediyoruz” dediler.
Yarışmaya Katılan Okullar Ve Kulüpler;
Fen Bilimleri Temel Lisesi, Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi, Sadıka Sabancı Orta Okulu, Turgut Özal Anadolu Lisesi, Agiad Ortaokulu, Çukurova Toroslar Anadolu Lisesi, İsmet İnönü Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi, Akdeniz Koleji, Adana Erkek Anadolu Lisesi, İlhan Atış Anadolu Lisesi, 19 Mayıs Anadolu Lisesi, Adana Doğa Ve Su Sporları Kulübü, Asem Spor Kulübü, Adana İl Milli Eğitim Spor Kulübü.

 

Kaynak: (SPORDETAY) - spordetay.com Editör: Ayşe ÖZEL
Yorumlar
Haber Yazılımı