Haber Detayı
30 Ekim 2019 - Çarşamba 09:12
 
OLİ, Batman’da 2 Bini Aşkın Çocuğa Spor Sevgisi Aşıladı
Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin (TMOK) ülkemizin dört bir köşesini gezerek çocuklara spor kültürü aşıladığı Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi (OLİ), 22 – 24 Ekim tarihlerinde Batman’da düzenlediği sunumlarda 2 bini aşkın öğrenciye ulaştı.
GÜNDEM Haberi
OLİ, Batman’da 2 Bini Aşkın Çocuğa Spor Sevgisi Aşıladı

Batman Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve çevre okullardan 2 binin üzerinde öğrencinin katıldığı programda Batmanlı çocuklar yeni spor dallarıyla tanıştı, Olimpiyat Oyunları’nı ve felsefesini öğrendi, sempatik sunucusu ve sevimli maskotu OLİ ile eğlenirken öğrendi.

Eğlence ve spor dolu geçen üç günde çocuklar rol model olarak gösterilen milli sporcuların başarılarından oldukça etkilenirken; çevre duyarlılığı, sağlıklı beslenme ve Fair Play gibi konularda da farkındalık kazandılar.

Dolu dolu geçen 3 günde kentin spor yöneticileri de minik öğrencileri yalnız bırakmadı. Batman Valisi Hulusi Şahin’in eşi Ebru Şahin, Batman İl Gençlik ve Spor Hizmetleri Şube Müdürü Burak Eren, Batman İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fahrettin Nas ve Şube Müdürü İshak Büyükkaya, Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Spor Koordinatörü Erhan Yılmaz eşlik etti.

Batman sunumuna ilişkin açıklama yapan TMOK Yönetim Kurulu Üyesi ve Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Komisyonu Başkanı Bilal Porsun: “OLİ ile 2006’dan bu yana Türkiye’nin hemen her bölgesinde çocukları ziyaret ederek spor yoluyla ülkemiz geleceğine dokunmaya; onların iyi birer sporcu, spor destekçisi ve sağlıklı bireyler olmasına katkı sunmaya çalışıyoruz. Batman ziyaretimizle ülkemizin genç nesillerinin ne denli bir potansiyel ve isteğe sahip olduğunu bir kez daha gördük. Spora ve Olimpik değerlere olan ilgileri hem onlara hem bizlere bir motivasyon ve itici güç oldu. Çocuklarımızın sporu yaşamlarının ayrılmaz bir parçası yapmalarını diliyorum ve Batman’da bize çocuklarla bir araya gelme imkanı sağlayan kent yöneticilerine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: Ayşe ÖZEL
Etiketler: oli, batman, spor,
Yorumlar
Haber Yazılımı