Haber Detayı
30 Aralık 2018 - Pazar 14:53
 
Mourinho, Guardiola ve Klopp’tan sonra şimdi de Yılmaz Vural!
Futbol kariyeri boyunca birçok ilke ve başarıya imza atan Yılmaz Vural ise; ülkemizde projelendirilen ve Türk yazılımcılar tarafından geliştirilen bu oyunun ilk Türk mobil menajerlik oyunu olduğuna dikkat çekti.
GÜNDEM Haberi
Mourinho, Guardiola ve Klopp’tan sonra şimdi de Yılmaz Vural!

Dünyada ve özellikle ülkemizde son derece sevilen, sırf Türkiye’de aylık 1 milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunan mobil futbol menajerlik oyunlarına ilk kez Türk yapımı bir oyun eklendi – 9PM Football Managers. Futbol severlerin yakından takip ettiği mobil menajerlik oyunlarında yayıncı firmalar ünlü teknik direktörler ile çalışarak onları da oyuna dahil ediyorlar. Mourinho, Guardiola ve Klopp‘tan sonra aldığı akademik eğitim ve kariyeri ile ülkemizde yetişmiş en önemli Teknik Direktörlerimizden Yılmaz Vural da kendi hikayesinin anlatıldığı 9PM Football Managers’ın bir parçası oldu.

Dün gerçekleştirilen basın toplantısında futbol dünyasının değerli teknik direktörlerinden  Yılmaz Vural ve Uncosoft yönetim kurulu başkanı  Şener Bilgin oyunu tanıtarak, oyun ile ilgili merak edilen soruları cevapladılar ve resmi olarak oyunun Google Play Store ve App Store’da yer aldığını belirttiler.

Tersine Oyun Göçü Başlıyor!

Gerçekleştirilen basın toplantısında Uncosoft yönetim kurulu başkanı Şener Bilgin, futbol menajerlik oyunlarının popülaritesinin her geçen gün daha da artmakta olduğunu fakat bugüne kadar bu oyunların sadece yabancı yazılım firmaları tarafından geliştirildiğini dile getirdi. 9PM Football Managers ile birlikte tersine oyun göçünün başladığını belirten Bilgin, ‘Bugüne kadar yabancılar yapıyordu biz oynuyorduk, şimdi biz yapıyoruz yabancılar da oynayacak’ dedi.

Yenilikçi ve İnovatif – Adım Sayın ile Birlikte Takımının Enerjisini Arttır.

Şener Bilgin, ayrıca 9PM ile birlikte mobil menajerlik oyunlarına yenilikçi ve inovatif bir bakış açısı getirdiklerini ifade ederek, günlük yaşantıda hepimizin telefonları ile çok fazla vakit geçirip hareketsiz kaldığını ve bu yüzden oyunun içerisine adım-sayar özelliğini ekleyerek kullanıcıları hareket etmeye yönlendireceklerini belirtti. Bununla birlikte her gün değişen mini zeka oyunlarıyla da kullanıcıların zihinsel aktiviteler yapacağını aktardı.

Yılmaz Vural: “İlkler güzeldir ve risklidir. Bizler riski seven insanlarız”

Futbol kariyeri boyunca birçok ilke ve başarıya imza atan Yılmaz Vural ise; ülkemizde projelendirilen ve Türk yazılımcılar tarafından geliştirilen bu oyunun ilk Türk mobil menajerlik oyunu olduğuna dikkat çekti. ‘ilkler güzeldir ama risklidir. Doğru ve yetenekli insanlarla çalışırsanız bu riski başarı ile sonuçlandırırsınız’ ifadelerini kullanan Vural, bu projenin kendisini onore ettiğini belirtti.

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: Ayşe ÖZEL
Yorumlar
Haber Yazılımı