Haber Detayı
19 Şubat 2019 - Salı 23:46
 
Metin Şahin,Türk Tekvandosunu izlemeye devam edin
Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin, Antalya’nın iki hafta boyunca dünya Tekvandosuna başkentlik yaptığını söyledi. Başkan Şahin, “Türk Tekvandosunu izlemeye devam edin. Türk Tekvandocular, Antalya’da düzenlenen 3 uluslararası organizasyonu , 64’ü altın toplam 238 madalyayla tamamladı.
TEKVANDO Haberi
Metin Şahin,Türk Tekvandosunu izlemeye devam edin

Türkiye Tekvando Federasyonunun ev sahipliğinde 5-17 Şubat tarihleri arasında düzenlenen 8. Dünya Para-Tekvando  Şampiyonası, 4. WT Başkanlık Kupası ve 6. Uluslararası Türkiye Açık Tekvando Turnuvasıyla adeta Antalya’da Tekvando  şöleni yaşandı. Toplamda 7 bin dolayında katılımcının yer aldığı organizasyonlarda Türk sporcular elde ettikleri sonuçlarla dikkat çekti. Dünya Para-Tekvando Şampiyonasında, Türkiye 7’si altın 4’ü gümüş ve 7’si bronz olmak üzere toplam 18 madalya ile bayanlarda takım halinde dünya şampiyonu olurken, erkeklerde ise dünya ikincisi oldu. 4. WT Başkanlık Kupasında ise Türk Tekvandocular r 15’i altın, 17’si gümüş ve 22’si bronz olmak üzere 54 madalya elde ederken, gençler ve yıldızlar kategorilerinde Avrupa şampiyonalarına toplam 45 ekstra kota kazandı. 6. Uluslararası Türkiye Tekvando  Turnuvasında ise Türk sporcular müsabaka dalında 19’u altın, 27’si gümüş ve 41’i bronz olmak üzere 87, pumsede ise 23’ü altın, 21’i gümüş ve 35’i bronz olmak üzere toplam 79 madalya kazandı. Türk sporcular, büyükler kategorisinde 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunlarına önemli puanlar topladı.

“2020 ÖNCESİ İDDİAMIZI ORTAYA KOYDUK”

Türkiye Tekvando  Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin, organizasyonların bir değerlendirmesini yaparken Türkiye’nin organizasyon düzenlemedeki kabiliyetine vurgu yaptı. Başkan Şahin, “İlk olarak Para-Tekvando’da katılım rekoru kırarak gerçekleştirdiğimiz dünya şampiyonasında bayanlarda takım olarak şampiyon, erkeklerde ise ikinci sırayı aldık. 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları öncesinde iddiamızı ortaya koyduk” dedi.

Şahin, “4. WT Başkanlık Kupasında ve 6. Uluslararası Türkiye Açık Tekvando  Turnuvasıyla Tekvando şölenimiz devam etti. Sporcularımız çok güçlü rakiplerinin arasında Avrupa şampiyonaları için 45 kota kazanırken aynı zamanda önemli olimpik puanlar elde etti. Bunlarla gurur duyduk. Sporcularımız aynı zamanda çok önemli uluslararası tecrübeler elde etti” ifadelerini kullandı.

ÖNEMLİ ZİRVE…

Başkan Şahin, 3 organizasyonun arasında önemli bir de spor zirvesine ev sahipliği yaptıklarını hatırlatarak, “Burada Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Uğur Erdener, Dünya Tekvando  Federasyonu Başkanı Chungwon Choue, Avrupa Tekvando  Birliği Başkanı Sakis Pragalos gibi isimleri bir araya getirerek olimpik konuları görüştük. Bu çok önemli bir buluşmaydı” dedi.

“TÜRK TEKVANDOSUNU İZLEMEYE DEVAM EDİN”

Metin Şahin, Türk Tekvandosunun  emin adımlarla ilerlediğini belirterek, “Antalya’da tam bir Tekvando  şöleni yaşandı. Sporcularımız çok önemli müsabakalar yaptılar. Tüm bunlara vesile olan başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkürlerimizi sunuyoruz. Türk Tekvandosunu  izlemeye devam edin. Hedefimiz 2020 Tokyo. Orada büyük başarılar hedefliyoruz. İstiklal Marşımızı dinletmek ve bayrağımızı olimpiyatlarda göndere çektirmeyi amaçlıyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: Ayşe ÖZEL
Etiketler: Metin, Şahin,Türk, Tekvandosunu, izlemeye, devam, edin,
Yorumlar
Haber Yazılımı

Spor

Spor Haberleri

İddaa

maç özetleri

transferler
puan durumu