Haber Detayı
07 Nisan 2019 - Pazar 23:37
 
Kayra Sayit’ten Bronz Madalya
Antalya’da yapılan Grand Prix 2019’un son gününde erkekler 90 kiloda Mikail Özerler, Ay-yıldızlı judogi ile altın, kadınlar +78 kiloda Kayra Sayit ise bronz madalya kazandılar. Türkiye büyük organizasyonu bir altın 2 bronz madalya ile tamamladı.
JUDO Haberi
Kayra Sayit’ten Bronz Madalya

 

Türkiye’nin  judodaki olimpik judocuları arasında yer alan Mikail Özerler ile Kayra Sayit, Antalya Grand Prix 2019’un son gününde Türkiye’ye madalya kazandıran isimler oldular.

 

Erkekler 90 kiloda Özerler, Ay-yıldızlı judocu ilk madalyasını altın ile taçlandırırken, kadınlar +78 kiloda Kayra Sayit bronz madalya ile üçüncülük kürsüsünde yer aldı.

 

Özerler, ilk turda Brezilyalı, ikinci turda Özbek rakiplerini ipponla, çeyrek finalde Kübalı rakibini altın skorda waza-ari puanıyla yenerek yarı finale çıktı. Bu turda Belarus’lu Y.Varapayev’i  üç ihtarla (ippon) yenerek finale yükselen Mikail Özerler, finalde Gürcü Giorgi Papunashvili’yi altın skorda ipponla yenerek altın madalyayı kazandı. Özerler bu sonuçla ilk defa Türkiye adına büyüklerde madalya kazanmış oldu.

 

Kayra Sayit, ilk turu bay geçti. İkinci maçında Ukraynalı rakibini ipponla yenen judocumuz çeyrek finalde Rus rakibine yenildi. Repesaj karşılaşmasında İsrailli R. Hershko’yu yenen Kayra Sayit, bronz madalya maçında Bdelaruslu M. Slutskaya’yı ipponla yenerek kürsüdeki yerini aldı.

 

Son gün müsabaka sonuçları şöyle:

 

KADINLAR
78 kilo: 1. Maria Anna (Almanya), 2. Kaliema Wagner (Küba), 3. Luise Malzahn (Almanya), 3. Anastasiya Turchyn (Ukrayna)
+78 kilo: 1. İryna Kındzerska (Azerbaycan), 2. Beatriz Souza (Brezilya), 3. Kayra Sayit (Türkiye), 3. Jasmin Kuelbs (Almanya)


ERKEKLER


90 kilo: 1. Mikail Özerler (Türkiye), 2. Giorgi Papunashvılı (Gürcistan) 3. Komronshokh Ustopırıyon (Tacikistan), 3. Avtandili Tchrıkıshvılı (Gürcistan)
100 kilo: 1. Alexandre Iddır (Fransa), 2. Rafael Buzacarını (Brezilya), 3. Elmar Gasımov (Azebaycan), 3. Toma Nıkıforov (Belçika)
+100 kilo: 1. Roy Meyer (Hollanda), 2. Levani Matıashvılı (Gürcistan), 3. Lukas Krpalek (Çekya), 3. Vladut Sımıones (Romanya)
Antalya Grand Prix 2019’u;  Gürcistan 5 madalya ile birinci,  Azerbaycan 4 madalya ile ikinci ve Kazakistan ise iki madalya ile üçüncü olarak tamamladı.

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: ENES GÖK
Yorumlar
Haber Yazılımı