Haber Detayı
31 Ocak 2019 - Perşembe 00:11
 
Kasapoğlu,Tüm İmkanlarımızı Gençler İçin Seferber Etmeye Hazırız
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "KYK Tematik Kış Kampları" organizasyonu kapsamında 7 farklı ilden gelen 150 üniversite öğrencisiyle İstanbul'da buluştu. Kasapoğlu," Her şeyimiz gençler için. Tüm imkânlarımızı onlar için seferber etmeye hazırız" dedi.
GÜNDEM Haberi
Kasapoğlu,Tüm İmkanlarımızı Gençler İçin Seferber Etmeye Hazırız

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 4. kez düzenlenen "KYK Tematik Kış Kampları"na katılan üniversite öğrencileri ile bir araya geldi.

İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Maltepe'deki Mimar Sinan Erkek Öğrenci Yurdu'nda gerçekleştirilen "Uluslararası İlişkiler Kampı"na Çankırı, Kastamonu, Kütahya, Mardin, Nevşehir, Tokat ve Van'dan 150 üniversite öğrencisi katıldı.

Organizasyon kapsamında, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun da aralarında bulunduğu, uluslararası ilişkiler alanında uzman isimlerle buluşan öğrenciler, ayrıca İstanbul'un tarihi ve turistik yerlerini gezip, şehitlikleri ziyaret etti.

Kampın son gününde öğrencilerle bir araya gelen Bakan Kasapoğlu, tecrübelerini aktardığı gençlerle sohbet edip, onların taleplerini dinledi.
Organizasyon sonrasında açıklamalarda bulunan Bakan Kasapoğlu, gençlere bakanlık faaliyetlerini takip etmeleri tavsiyesinde bulunarak, şu ifadeleri kullandı:

"KYK vesilesiyle bakanlık olarak 700 bine yakın öğrencimizi yurtlarımızda misafir ediyoruz. Onlar, bakanlık ailemizin bir parçası. Onlara sadece barınma hizmeti sunmakla değil, her açıdan onları desteklemekle kendimizi sorumlu hissediyoruz. Gerçekleştirdiğimiz etkinlikler de onlara duyduğumuz sorumluluğun bir parçası. Türkiye'nin dört bir yanından gelmeleri, birbirleriyle kaynaşmaları, alanında öncü isimlerle bilgi alışverişinde bulunmaları, öğrencilerimiz için tecrübe ve heyecan kaynağı. Arkadaşlarımızın heyecan ve mutluluğu, diğer faaliyetler için yeni motivasyon kaynağı oldu"

Gençlere kampların ve diğer faaliyetleri takip etmeleri tavsiyesinde bulunan Bakan Kasapoğlu, "Her şeyimiz gençler için. Tüm imkanlarımızı onlar için seferber etmeye hazırız. Gerçekleştirdiğimiz tematik kamplar, alanında öncü isimlerin ders verdiği organizasyonlar mevcut. Olumlu yansımalarını gözlemliyoruz. Bunları artırarak devam ettireceğiz." İfadelerini kullandı.
Gençlerin enerjisinin kendilerini motive ettiğini aktaran Kasapoğlu, "Gençlerimizin enerjisi, bize de güven ve enerji veriyor. Bizi motive ediyor. İnşallah bu yolu gençlerimizle omuz omuza ve ele ele yürüyeceğiz. Bu buluşmaları artırarak, gençlerimizle olan irtibatımızı daha da güçlü hale getireceğiz." diye konuştu.
Katılımcı gençlerle fotoğraf çektiren Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yoğun ilgiyle karşılaştı. 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: Ayşe ÖZEL
Yorumlar
Haber Yazılımı