Haber Detayı
27 Şubat 2019 - Çarşamba 00:05
 
Kasapoğlu, spor birliği beraberliği pekiştiren bir unsurdur
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Sinop Dokuzoğlu Stadyumu'nun temel atma töreninde yaptığı konuşmada, sporun birliği ve beraberliği pekiştiren bir unsur olduğunu vurgulayarak, “Bu anlamda gerçekleştirdiğimiz spor tesisleri bu misyona hizmet ediyor. Toplumumuzun sporu benimsemesi adına pek çok projeyi sizlerin hizmetine sunacağımızın müjdesini vermek istiyorum” dedi.
GÜNDEM Haberi
Kasapoğlu, spor birliği beraberliği pekiştiren bir unsurdur

Sinop’taki temasları çerçevesinde Dokuzoğlu Stadyumu'nun temel atma törenine katılan Bakan Kasapoğlu, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın doğum günü olduğunu hatırlatarak, kendisine uzun ve sağlıklı ömürler diledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 17 yıldır ülkeye çok önemli hizmetlerde bulunduğunu vurgulayan Bakan Kasapoğlu, "Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde 17 yıldır ciddi mesafeler kat ettik. Sağlıktan ekonomiye, ekonomiden ulaşıma, teknolojiye, sanayiye ve spora kadar ülkemiz çok önemli atılımlar yaptı. 2002 yılında bin 500 spor tesisi varken şimdi 5 bin spor tesisimiz var. Bunun yanında yapımı devam eden tesisler var.  Belediyelerimizi ve diğer kamu kurumlarımızı dahil ettiğimizde bu spor tesislerimizin sayısı iki katına kadar çıkabiliyor" ifadelerini kullandı.

“Toplumumuzun sporu benimsemesi adına pek çok projeyi hizmetine sunacağız”

Sinop Dokuzoğlu Stadyumu'nun ülkeye hayırlı olması temennisinde bulunan Bakan Kasapoğlu, şunları söyledi:

"Biliyorsunuz spor, birliği beraberliği pekiştiren bir unsur, gerçekten tabana yayılması gereken bir olay. Bu anlamda gerçekleştirdiğimiz spor tesisleri bu misyona hizmet ediyor. Bu süreçte toplumumuzun sporu benimsemesi ve daha çok spor yapması adına da pek çok projeyi sizlerin hizmetine sunacağımızın müjdesini vermek istiyorum” diye konuştu.

Bakan Kasapoğlu, Derbi Dostluğunu Örnek Gösterdi

Spor Toto Süper Lig'de dün oynanan Beşiktaş-Fenerbahçe derbisine ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Bakan Kasapoğlu,  karşılaşmanın fair-play ruhuna yakışan bir şekilde oynandığını belirtti.

Bakan Kasapoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

"Dün çok zevkli bir karşılaşma oldu. Maç öncesi kulüp başkanlarımızın bir arada olması ve tribünlerin kardeşliği, örnek bir olaydı. İnşallah bu manzaralar bütün stadyumlarımızda daim olur."

Bakan Kasapoğlu, konuşmasının ardından beraberindekilerle stadyumun temel atma işlemini gerçekleştirdi.  

Bakan Kasapoğlu’ndan Mahmud Kefevi Kız Öğrenci Yurdu’na sürpriz ziyaret

Temel atma töreninden sonra KYK Mahmud Kefevi Kız Öğrenci Yurdu’na sürpriz bir ziyarette bulunan Bakan Kasapoğlu, yurtta kalan öğrencilerle çay içerek sohbet etti.

Bakan Kasapoğlu, öğrencilere KYK’nın düzenlediği eğitsel, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere katılmaları yönünde tavsiyelerde bulundu.

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: Ayşe ÖZEL
Yorumlar
Haber Yazılımı