Haber Detayı
30 Aralık 2018 - Pazar 14:51
 
Judoda antrenör semineri
Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz, seminerde yaptığı konuşmasında antrenörlere seslenerek, “Yıldızlar ve minikler dalında yarışan çocuklarımızı ileriye taşıyacak eğitim verin. Onlara bağırmadan küstürmeden eğitin” dedi.
JUDO Haberi
Judoda antrenör semineri

Ankara’da iki gün süren 1. Ve 2. Kademe Antrenör Gelişim Semineri sona erdi. 19 Mayıs Spor Kompleksinde bulunan judo salonunda uygulamalı anlatım ve otelde yapılan teorik sunumun ardından antrenörlere katılım belgeledi verildi.

Antrenör Gelişim Seminerinde Federasyon Başkanı Sezer Huysuz, antrenör seminerinde yaptığı kısa konuşmasında, “Özellikle yıldız ve miniklerde yarışan çocuklarımızı eğitirken bağırmayın ve onları küstürmeyin. Günü kurtaracak başarılar peşinde olmayın. Onları ileriye taşıyacak antrenmanlar yaptırın. Onları kaybetmek değil kazanmak için çalışmalıyız” dedi.

Seminerde; Federasyonun Merkez Hakem Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz, EJU Hakem Komitesi üyesi Metin Özkan, Eğitim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz, müsabakalarda uyulması gereken kurallar ve teknik konularda, Bilim ve Arge Kurulu’ndan öğretim görevlisi İlknur Kobaş Tepe, Çocuklara ve yetişkinlere yönelik cinsel taciz ve istismara karşı önleyici eğitiminde H.Ü. Spor Bilimleri Fakültesi’nden Prof. Dr. Canan Koca, Sporda Dopingle Mücadele konusunda Sağlık ve Dopingle Mücadele Kurulu Başkanımız Uzman Doktor Turgay Demiray katılımcıları bilgilendirdi.

Son olarak antrenör seminerine katılanlara; ustafa ve Kemal Altıntaş (motovasyon ikizleri) tarafından ders verildi.

Bu arada 3. 4. ve 5. Kademe Antrenörlere yönelik olarak Gelişim Semineri yarın Ankara’da başlayacak ve iki gün sürecek.

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: Ayşe ÖZEL
Yorumlar
Haber Yazılımı