Haber Detayı
22 Mart 2019 - Cuma 11:40
 
Happifest Yaratıcı Çocuk Fesitvali Adana'da
Adana’da ilk defa yapılacak ve alanında uzman kişileri çocuklarla buluşturacak bir festival geliyor.
GÜNDEM Haberi
Happifest Yaratıcı Çocuk Fesitvali Adana'da

Happifest Yaratıcı Çocuk Festivali birçok ile de ilham kaynağı olacak gibi. Ulusal alanda tanınan ve merakla beklenen bir festival olmayı amaçlayan içerisinde eğitimcilerin, çocuklarla ilgili birçok çalışmaya imza atmış atölye sahiplerinin olduğu bir ekiple yola çıkmışlar. 21 Nisanda Tüyap Fuar Alanında Happifest Yaratıcı Çocuk Fesitvaliyle festivaller Şehri Adana’nın guru tablosunda yer almak için çok çalıştıklarını söyleyen festival ekibi sözlerine şöyle devam ettiler; Çocukların yaratıcılık sınırlarını kendilerinin belirlediği bir ortam sunacaklarını ve bir ailenin bir gününü yaratıcı bir şekilde eğlenceli geçirmesini kolaylaştırmayı amaçladıklarını söylüyorlar. Çocukların eğlenceli ve yaratıcı aktiviteleri bir arada bulabileceği bir festivali Adana’ya kazandırmanın heyecanını yaşadıklarını söylediler. Çocuklarımız özgürlüğü hsinler, yaratıcı olsunlar ancak bu şekilde büyük hayaller kurabilirler bunu biliyoruz. Bizde bu hayallere katkı sağlamak istiyoruz. Dans etsinler, gülsünler, zekâlarını kullanıp kâğıt katlasınlar, evlerinde ağaç büyütsünler, içlerinden geleni yazabilsinler, huzurla eğlenebilsinler istiyoruz dediler.
Adana, çocuklara yönelik yaratıcılık üzerine bir festivalle tanışacak. Tüyap fuar alanında Happifest Yaratıcı Çocuk Festivali 21 Nisanda gerçekleşecek.
Happifest Yaratıcı Çocuk Festivali, 10 atölye, 3 gösteri ve 3 söyleşiden oluşacak. Ayrıca alanda birçok aktivite ve etkinlik çocuklara ve ebeveynlere güzel bir gün yaşatacak.
Origami, Çocuk yoga, Hama Boncuk, Masal, Drama, Taş Boyama, Doğa, Robotik, Eğlenceli bilim, Mancınık, ağaç atölyeleri ve sihirbaz, Çocuk zumbası ve çocuk konseride yer alacak.
Festivali kapsamında ebeveynlere yönelik söyleşiler de var. Bu söyleşilere Akademisyen ve yazar Selen BARANOĞLU, Uzman Klinik Psikolog Burcu YILDIRIM ve Dünyayı bisikletle gezen ve Bisikletle Devri Alem söyleşisiyle Minik Gezgin konuşmacı olarak katılıyor
 

Kaynak: (SPORDETAY) - spordetay.com Editör: Ayşe ÖZEL
Yorumlar
Haber Yazılımı