Haber Detayı
30 Ekim 2019 - Çarşamba 08:53
 
Halter'de Avrupa Şampiyonuyuz
Romanya’nın Bükreş şehrinde yapılan Gençler ve U23 Avrupa Halter Şampiyonası’nda 17 altın, 8 gümüş ve 13 bronz olmak üzere toplam 38 madalyayla büyük bir başarıya imza attık.
HALTER Haberi
Halter'de Avrupa Şampiyonuyuz

18-27 Ekim 2019 tarihleri arasında Romanya’nın Bükreş şehrinde yapılan Gençler ve U23 Avrupa Halter Şampiyonası’na 37 ülkeden 488 sporcu katıldı. Milli takımımız 14 erkek, 14 bayan olmak üzere toplam 28 sporcu ile yarışmaya iştirak etti.

Millilerimizin toplam madalya sayısı 17 altın, 8 gümüş, 13 bronz olmak üzere toplam 38 madalyaya ulaştı ve bir kez daha göğsümüzü kabarttılar.
Müsabakalar sonrasında Ülke sıralamasında bayan takımımız birinci, Rusya ikinci, Romanya üçüncü, Ukrayna dördüncü.Erkek takımımız birinci, Gürcistan ikinci, Ermenistan üçüncü , Rusya dördüncü.

Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, takım halinde Avrupa şampiyonu olan milli takım kafilesini kutladı. Milli sporcularımız bir kez daha tarih yazmayı başardı. Türk halteri adına göreve geldiğimiz günden beri özelikle altyapı büyük önem verdik. Güçlü ve yetenekli sporculardan oluşan altyapı milli takımlarımız var. Bundan sonra da elde edeceğimiz başarılarla ülkemizi gururlandırmaya devam edeceğiz. Bu başarıda emeği geçen Sporcularımızı, antrenörlerimizi ve ailelerini yürekten kutluyorum kulüblerimizi tebrik ediyorum. Bizlere her türlü imkanın verilmesine ön ayak olan Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ve tüm bakanlık yetkililerimize teşekkür ediyorum ifadelerini kullandı.

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: Ayşe ÖZEL
Etiketler: halter, avrupa şampiyonası, Türkiye, spor,
Yorumlar
Haber Yazılımı