Haber Detayı
28 Aralık 2019 - Cumartesi 22:51
 
Genç Paletlerin Türkiye Şampiyonluğu Kocaeli'de başladı
Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından gerçekleştirilen Paletli Yüzme Bireysel Genç B, Yıldız ve Küçükler Kış Şampiyonası’nı 27-29 Aralık’ta Kocaeli Gebze’de bugün başladı. Şampiyonada, 29 spor kulübünden 280 sporcu yarışıyor.
Sualtı Sporları Haberi
Genç Paletlerin Türkiye Şampiyonluğu Kocaeli'de başladı

Sualtı sporlarında 2019 yılının son Türkiye Şampiyonası paletli yüzme branşında yapılıyor. TSSF tarafından Kocaeli’nin Gebze ilçesindeki GHSİM Olimpik Yüzme Havuzu’nda düzenlenen Paletli Yüzme Bireysel Genç B, Yıldız ve Küçükler Kış Şampiyonası’da 139 kadın, 141 erkek toplam 280 sporcu arasından 2019’un son Türkiye şampiyonları çıkacak. Genç B, yıldızlar ve küçükler yaş kategorilerinde yapılacak mücadeleler, suüstü, çift palet, dip ve tüp disiplinlerinde gerçekleştiriliyor. Sporcular 50 ila 800 metre arasındaki mesafelerde madalya kürsüsü için yarışıyor.

 

Yarışmaya katılan tüm sporculara başarılar dilediğini ifade eden TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, “Genç B, yıldızlar ve küçükler yaş grupları, ülkemizin paletli yüzme genç ve büyüklerde gelecekteki uluslararası şampiyon sporcularının altyapısını oluşturmaktadır. Onların performansını uluslararası düzeye çıkarmak için 2020 yılında da organizasyonlar gerçekleştireceğiz. Kocaeli Gebze’deki şampiyonluk organizasyonuna destek veren Kocaeli Valiliği ve Belediyesi, Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Gebze Kaymakamlığı ve Belediyesi, ayrıca bütün organizasyonlarımızda bizleri destekleyen Spor Genel Müdürlüğü’müze teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: (SPORDETAY) - spordetay.com Editör: Ayşe ÖZEL
Etiketler: paletli yüzme, kocaeli,
Yorumlar
Haber Yazılımı