Haber Detayı
03 Nisan 2019 - Çarşamba 17:11
 
Genç Badmintoncular Hırvatistan’da İddialı
Hırvatistan’ın Dubrovnik şehrinde 05-07 Nisan 2019 tarihleri arasında Valamar Gençler Açık Badminton Turnuvasında 7 Badmintoncu madalya mücadelesi verecek.
BADMİNTON Haberi
Genç Badmintoncular Hırvatistan’da İddialı

Valamar Gençler Açık Badminton Turnuvasına, Türkiye Badminton Federasyonu Olimpiyat Hazırlık Merkezinde yapılan kampla hazırlanan Genç Milli Takım kafilesinde Zehra Erdem, Sezgin Kelebek, Hilmican Şimşek, Semih Baha Başakın, Ece Sare Başakın, Serkan Uğurlu, Zeynep Akdeniz yer alıyor.
Genç Milli Takım bu turnuva ile Rusya’nın Kazan şehrinde 07-13 Ekim 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olan Dünya Gençler Badminton Şampiyonası için tecrübe elde edecekler.
5 kategoride ülkemizi temsil edecek olan Milli Takım Antrenörleri Mürsel Yıldız ve Mert Tunco ‘da Milli Takım sporcuları ile madalya için ter dökecek. 
Türkiye Badminton Federasyonu Murat Özmekik, " Sporcularımızın ülkemizi başarılı bir şekilde temsil edeceklerine inanıyorum. Burada elde edecekleri önemli tecrübeler ile Ekim ayında katılacağımız Dünya Gençler Badminton Şampiyonasında da kürsüyü zorlamak istiyoruz" dedi.

 

Kaynak: (SPORDETAY) - spordetay.com Editör: Ayşe ÖZEL
Yorumlar
Haber Yazılımı