Haber Detayı
30 Nisan 2019 - Salı 18:58
 
FOXFest'in parlayan yıldızı, Şimal Derya Antepüzümü!
“Genç Yetenekler Atölyesi O Sensin” yarışmasının birincisi, İstanbul Üniversitesi öğrencisi Şimal Derya Antepüzümü oldu.
MAGAZİN Haberi
FOXFest'in parlayan yıldızı, Şimal Derya Antepüzümü!

FOX’un gençlik festivali FOXFest’te ilk kez düzenlenen Genç Yetenekler Atölyesi, O Sensin projesiyle üniversitelere taşındı. 8 üniversiteden “Genç Yetenekler Atölyesi O Sensin” yarışmasına katılan yüzlerce aday arasından seçilen 20 finalist, 3 gün boyunca toplam 15’er saatlik oyunculuk eğitimi aldı.

26 Nisan Cuma günü gerçekleşen final etkinliğinde jüri koltuğunda FOX’un sevilen yarışma programı “Yaparsın Aşkım”ın sunucusu İlker Ayrık, Pazar günlerinin her bölümü merakla beklenen dizisi “Savaşçı”nın başrol oyuncularından Murat Serezli, FOX Türkiye Drama Direktörü Türkan Yurdam Doğan ve Sadri Alışık Kültür Merkezi eğitmenleri vardı.

Sergilediği başarılı performans ile jüriden tam not olan İstanbul Üniversitesi öğrencisi Şimal Derya Antepüzümü, final etkinliğini kazanan isim oldu. Antepüzümü, birincilik ödülünü FOX Türkiye Genel Müdürü Cenk Soner’den aldıktan sonra Kerem Alışık, tüm diğer finalistler ve jüri üyeleriyle beraber hatıra fotoğrafı çekildi.

Ödül olarak Sadri Alışık Kültür Merkezi’nden 6 aylık 100 burslu oyunculuk eğitimi alma şansını yakalayan Antepüzümü, eğitimi sonrasında bir FOX dizisinde yer alacak. Ayrıca yarışmanın sonucunda Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi Ekin Güngör ikinci olarak Sadri Alışık Kültür Merkezi’nden 50 burs kazanıp, bir FOX dizisinde yer alma şansını yakaladı.

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: Ayşe ÖZEL
Yorumlar
Haber Yazılımı