Haber Detayı
05 Şubat 2019 - Salı 18:10
 
Dünya Para-Tekvando Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edecekler
Karamanlı Para-Taekwondo milli sporcu Furkan Çamur ve antrenörü Sadullah Bacaksız, 5-6 Şubat tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek Dünya Para-Taekwondo Şampiyonası'nda ülkemizi temsil edecek.
TEKVANDO Haberi
Dünya Para-Tekvando Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edecekler

Karaman’da Para-Taekwondo da bir ilke imza atarak Ankara’da düzenlenen Türkiye Para-Taekwondo Şampiyonası’nda gümüş madalyanın sahibi olan milli sporu Furkan Çamur, milli takım antrenörü Sadullah Bacaksız ile birlikte Tokyo'da yapılacak 2020 Paralimpik Oyunları'na katılım noktasındaki son büyük organizasyon olan Dünya Para-Taekwondo Şampiyonası’nda ay yıldızlı forma altında ülkemizi temsil edecek.

Başarılı sporcu Furkan Çamur’dan gelecek adına çok şey beklediklerini belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek, “İlimizden milli takımlarımıza farklı spor branşlarından sporcu vermeye devam ediyoruz. Antalya’da düzenlenecek ve 58 ülkeden 396 sporcunun mücadele edeceği Dünya Para-Taekwondo Şampiyonası'na da bir antrenör ve bir de sporcu vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Sporcu ve antrenörlerimizin bu başarıları ise bizler için gurur kaynağı olmaya devam ediyor. İnşallah gelecek adına çok şey beklediğimiz sporcumuz Furkan’da güzel bir müsabaka çıkartarak madalya kürsüsünde yerini alır ve ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırır. Sporcumuza ve milli ekibimize bu önemli şampiyonada başarılar diliyorum.”

Kaynak: (SPORDETAY) - spordetay.com Editör: Ayşe ÖZEL
Yorumlar
Haber Yazılımı