Haber Detayı
09 Nisan 2019 - Salı 17:27
 
Bowling milli takımından tarihi başarı
Bowling Milli Takımımız 2-6 Nisan tarihleri arasında Malta'da düzenlenen Akdeniz Bowling Şampiyonasında genel sıralamada birinci olarak tarihi bir başarıya imza attı.
BOCCE-BOWLİNG-DART Haberi
Bowling milli takımından tarihi başarı

Akdeniz Şampiyonası, 16 ülke milli takımının katılımıyla yapıldı. Şampiyonada milli takımımız 3 kategoride altın, 2 kategoride bronz olmak üzere elde ettiği 5 madalya ile genel sıralamada da birinci olarak tarihi bir başarıya imza attı. 

Milli takımın oldukça yüksek bir sayı ortalaması ile mücadele ettiğine dikkat çeken Federasyon Başkanı Mutlu Türkmen, "Millilerimiz bu turnuvada çok yüksek bir performans yakaladılar. Özellikle Taygun Erkeskin performansı ile turnuvanın yıldız sporcu olmayı başardı" dedi. Türkmen, Bowling'de uluslararası yarışmalarda milli takımlarımızın daha önce böyle önemli bir başarı elde etmemiş olduğuna dikkat çekerek, "Yunanistan, Fransa, İtalya başta olmak üzere çok güçlü ülkelerin de yer aldığı turnuvada 16 ülke arasında birinci olmak göğsümüzü kabarttı" dedi. 

Turnuvada milliler erkekler kategorisinde Taygun Erkeskin, çift erkeklerde Taygun Erkeskin-Gediz Ege ve karışık çiftlerde Taygun Erkeskin-Ebru Özoğluntur ile altın madalyaya ulaşırken, çift kadınlarda Ebru Özoğluntur-Gökçe Çınar ve tüm kategorilerde Taygun Erkeskin ile bronz madalya kazanmayı başardılar. Böylelikle milli takımımızda yer alan tüm sporcularımız da kürsüye çıkma başarısı göstermiş oldu.    

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: Ayşe ÖZEL
Yorumlar
Haber Yazılımı