Haber Detayı
23 Aralık 2018 - Pazar 10:55
 
Boksta heyecan sürüyor
Türkiye Boks Federasyonu’nun faaliyet programında yer alan Türkiye Büyük Erkekler Ferdi Boks Şampiyonası Balıkesir’de sürüyor. Şampiyonanın finali 22 Aralık Cumartesi günü Kurtdereli Spor Salonunda yapılacak.
BOKS Haberi
Boksta heyecan sürüyor

Olimpiyat, Dünya ve Avrupa şampiyonluklarını elinde bulunduran toplam 126 sporcunun katıldığı ve Kurtdereli Spor Salonu’nda gerçekleştirilen şampiyonanın açılış seremonisine Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Çaykur Rizespor A.Ş. Kulüp Başkanı aynı zamanda Türkiye Boks Federasyonu Başkan Vekili Hasan Kartal, Boks Federasyonu Onursal üyesi Ak Parti Balıkesir eski milletvekili Ali Aydınlıoğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, Altıeylül Belediye Başkanı Haan Avcı ve çok sayıda sporsever katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması sonrası konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu şampiyonanın Balıkesir’de yapılmasına sevile olanlara teşekkür edip sporculara başarılar dilediler.

KARTAL: “BU BİR SPORDUR”

Daha sonra konuşan Türkiye Boks Federasyonu Başkan Vekili Hasan Kartal, boksun bir spor oluğunu hatırlatarak, bu sporu yapan sporcuların birbiriyle kaynaştıkların söyledi. Kartal: “Tüm boks ailesine şunu söylüyorum. Bu bir spordur. Bu sporun insanları kaynaştırmak içindir. Önce Türkiye’nin illerinden gelen arkadaşlarımız burada kaynaşacak sonrada burada çıkan yarışmacı arkadaşlarımız dünyadaki arkadaşlarımız ile kaynaşacaklar. İnşallah Dünya’da bizleri temsil edecekler. Bu arkadaşlarımıza şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

Kaynak: Yeni Haber Gazetesi

Haber – İlkan Toprak

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: Ayşe ÖZEL
Yorumlar
Haber Yazılımı