Haber Detayı
19 Mart 2016 - Cumartesi 01:54
 
Bilecik Sporda İlkleri Yaşıyor
Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğünün 2016 yılı faaliyet programında yer alan, Okul Sporları Masa Tenisi Yıldızlar Kız-Erkek Grup Müsabakaları Atatürk Spor Salonunda yapılan açılış töreni ile start aldı.
MASA TENİSİ Haberi
Bilecik Sporda İlkleri Yaşıyor

     Bilecik’te İlk defa düzenlenen Masa Tenisi müsabakaları’nın açılış törenine, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Nusret Tosun, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdür Vekilleri Kemal Başkır ve Hasan Kocatepe, Futbol İl Temsilcisi Engin Toku, İllerden gelen antrenörler, sporcular ve sporcu velileri katıldı.

     Okul sporları Masa Tenisi Yıldızlar Kız-Erkek Grup Müsabakalarına 11 İlden, 10 Kız Takımı ve 10 Erkek Takımı olmak üzere 20 Takım ve 80 sporcu katılmış olup, 16 Hakem görev yapacaktır.

  Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız, sporculara hitaben yaptığı açılış konuşmasında;  ‘‘Kuruluş ve Kurtuluşun beşiği, ‘‘İnsanı Yaşatki Devlet Yaşasın diyen’’  Şeyh Edebali’ nin diyarı Ertuğrulgazi’nin sancağı olan Bilecik’imizde sizleri ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

    Müsabakalarda sportmen ve centilmence mücadele ederek müsabakaları başarılı bir şekilde sonuçlandırmanızı temenni ediyorum.

    Müsabakalarda ter dökecek tüm sporcularımıza, antrenörlerimize ve hakemlerimize başarılar dileyerek emeği geçen herkese teşekkür ediyor hepinize saygılar sunuyorum’’ dedi.

    Spor İl Müdürü Yıldız açılış konuşmasının ardından, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Nusret Tosun’a amatör spor’a verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederek plaket takdim etti.

     Açılış töreninin ardından Masa Tenisi müsabakaları sporcuların renkli görüntülere sahne olan maçlarıyla başladı.

 

 

Kaynak: (SPORDETAY) - spordetay.com Editör: Ahmet Özel
Yorumlar
Haber Yazılımı