Haber Detayı
15 Nisan 2019 - Pazartesi 16:42
 
Başkan Özmekik, Balkan Şampiyonu Oldu!
Türkiye Badminton Federasyonu'nun merhum başkanı Prof. Dr. Faik İmamoğlu adına düzenlenen Veteranlar Balkan Badminton Şampiyonası, Antalya'nın Kemer ilçesindeki Bahri Tanrıkulu Spor Salonu'nda sona erdi.
BADMİNTON Haberi
Başkan Özmekik, Balkan Şampiyonu Oldu!

8 ülkeden 154 veteran sporcunun yer aldığı organizasyonda sporcular 35+, 40+, 45+, 50+, 55+, 60+, 65+, 70+ yaş kategorilerinde yarıştı.

Türk Veteran Milli Takımı 21 altın, 22 gümüş ve 48 bronz olmak üzere toplamda 91 madalya kazandı.

50+ yaş üstü tek erkekler kategorisinde madalya mücadelesi veren Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik Balkan ŞAMPİYONU oldu.

Ödül törenine, Türkiye Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik, Başkan Vekili Selçuk Yılmaz, Aksu Kaymakamı Aydın Ergün, Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü İsmail Yüksek, Antalya Cumhuriyet Savcısı Niyazi Yar, Cumhuriyet Savcısı Kürşad Kağan Ergün, Oyuncu Cahit Kayaoğlu, Balkan Badminton Birliği Başkanı Prof. Dr. Puzant Kassabian, Parwomay Belediyesi Başkanı Angel Papavoz, ve Balkan Badminton Birliği Halk Konseyi Başkanı Georgiy Manev, Türkiye Badminton Federasyonu eski Başkanı Akın Taşkent, Disiplin Kurulu Başkanı Bilal Turan Küçükarpacı katıldı.

Şampiyonanın en iyi kadın sporcusu Hırvatistanlı sporcu Maja Zubrunic, en iyi erkek sporcusu ise Bulgaristanlı sporcu Zhelyazko Valkov oldu.

Sonuçlar ise şu şekilde:

MS 65

1 Hristo Mihalev

2 Selçuk Öztoprak Bursa

3 Atilla İlhan Bursa

4 Arto Kasparyan

MD 60

1 Hristo Mihalev+Mehmet Yavaş Bursa

2 Marin Angelov+Ivan Koleshev

3 Atilla İlhan+Selçuk Öztoprak Bursa

4 Arto Kasparyan+Stoyan Stoyanov

MS 60

1 Dinko Mihailov

2 Ivan Koleshev

3 Sezai Demirel Eskişehir

XD 55

1 Şamil Pöç+Zehra Certel Ankara/Antalya

2 Roman Tsimentarov+Illiyana Tsimentarova

3 Marin Angelov+Vanya Angelova

4 Mehmet Yavaş+Meral Koşma Bursa/Ankara

MD 55

1 Rumen Lazarov+Zhelyazko Valkov

2 Dinko Mihailov+Ivan Parushev

3 Veselin Desev+Nikolay Zarabov

4 Georgi Getsov+Roman Tsimentarov

WS 55

1 Zehra Certel Antalya

2 Meral Koşma Ankara

3 Reneta Koleva

4 Tsveta Koleva

MS 55

1 Zhelyazko Valkov

2 Ali Demirci Mersin

3 Sadettin Erol Bursa

4 Şamil Pöç Ankara

XD 50

1 Antoni Kazlachev+Evdokiya Tinkova

2 Sadettin Erol+Ayşegül Doğan Bursa

3 Nikolay Zarabov+Nadya Beleva

3 Cavit Şengün+İmran Doğan Karabük/Ankara

MD 50

1 Svilen Ilkov+Svetlin Tenev

2 Şenol Alçıkaya+Mehmet Sarıgöz Ankara

3 Ebu Muhsin Aksoy+Remzi Yeşil Muş

3 Adil Canımoğlu+İbrahim İlbek Niğde

WS 50

1 İmran Doğan Ankara

2 Ayşegül Doğan Bursa

3 Handan Tepeközcan Hatay

4 Vesna Cavirosvka

MS 50+ Ön Eleme

1 Gökhan Pürçüklü Adana

2 Remzi Yeşil Muş

3 İsmail Durmuş Hatay

3 Ebu Muhsin Aksoy Muş

MS 50

1 Murat Özmekik Ankara

2 Şenol Alçıkaya Ankara

3 Adil Canımoğlu Niğde

3 Ebu Muhsin Aksoy Muş

XD 45+ Ön Eleme

1 Servet Güngör+Handan Tepeközcan Konya/Hatay

2 İsmail Durmuş+Hanife Topuz Hatay/Nevşehir

3 Jurgen Effertz+Leyla Şaşmaz Antalya

3 Cüneyt Bekçi+Ayfer Pınar Hatay

XD 45

1 Şahabettin Tavukçu+Fatma Konya İstanbul/Antalya

2 Muzaffer Akyiğit+Feride Mügecan Torinç Adana

3 Stoyan Stoyanov+Hafize Nedzhibova

4 Servet Güngör+Handan Tepeközcan Konya/Hatay

WD 45

1 Nadya Beleva+Albena Lazarova

2 Sevda Bozkurt+Nuriye Günay Adana

3 Neslihan İbaş+Hanife Topuz Nevşehir

4 Nursel Ceylan+Feride Mügecan Torinç Denizli/Adana

MD 45+ Ön Eleme

1 Ebu Muhsin Aksoy+Remzi Yeşil Muş

2 Hidayet Sarandi+Ömer Yıldırım İstanbul/Ankara

3 Mehmet Örgen+Gökhan Pürçüklü Adana

4 Cüneyt Bekçi+Mehmet Toprak Hatay/Adıyaman

MD 45

1 Evgeni Halachev+Antoni Kazlachev

2 M.Nazif Kuter+Hidayet Sarandi Antalya/İstanbul

3 Müslüm Aksoy+Nesip Korkmazer Muş

4 Servet Güngör+Gökhan Pürçüklü Konya/Adana

MS 45+ Ön Eleme

1 Hidayet Sarandi İstanbul

2 M.Nazif Kuter Antalya

3 Mehmet Toprak Adıyaman

4 Soner Görmez Antalya

MS 45

1 Arsen Khachatryan

2 Şahabettin Tavukçu İstanbul

3 Hidayet Sarandi İstanbul

3 Günaydın Kılıç Ankara

XD 40

1 Yüksel Başaran+Bengi Nil Keskiner Mersin/Hatay

2 Daniel Dimitrov+Nasya Ivanova

3 Orhan Ray+Fatma Bahar Karaca Adana/Hatay

3 Aziz İlker İçsel+Gül Şimşek Yenici İstanbul

WD 40

1 Fatma Bahar Karaca+Bengi Nil Keskiner Hatay

2 Serpil Babacan+Gülay Savaşgan Antalya

3 Valeria Dolta+Ludmila Istratii

4 Elif Yörüker Çelik+Berna Erim Kayseri/Antalya

MD 40

1 Mehmet Fatih Kaymaz+Yasen Radev Ankara

2 Orhan Ray+Ahmet Yılmaz Adana

3 Hacı Başoda+Ahmet Şevki Dimen Konya/Antalya

4 Savaş Gümüş+Dinçer Kale Antalya

WS 40

1 Yasemin Kavurmacı Mersin

2 Gül Şimşek Yenici İstanbul

3 Pınar Elma Antalya

3 Fatma Konya Antalya

MS 40+ Ön Eleme

1 Abdullah Öz Hatay

2 Hüseyin Yıldız Antalya

3 İbrahim Ümran Akdağcık Niğde

3 Üzeyir Sarı Konya

MS 40

1 Yüksel Başaran Mersin

2 Ersoy Korer İstanbul

3 Aziz İlker İçsel İstanbul

3 Yusuf Ateş Antalya

XD 35+ Ön Eleme

1 M.Nazif Kuter+Pınar Elma Antalya

2 Ömer Yıldırım+Ulviye Akar Ankara

3 Nedim Urcan+Neslihan İbaş Niğde/Nevşehir

4 Hüseyin Yıldız+Gülsüm Söğüt Antalya

XD 35

1 Ümit Altın+Zeliha Demir İzmir/Manisa

2 Yasen Radev+Sibel Tarakchieva

3 Hakan Kalkan+Damla Basançelebi Zonguldak

3 Gökhan Cürül+Serpil Babacan Antalya

WD 35+ Ön Eleme

1 Neslihan İbaş+Hanife Topuz Nevşehir

2 Gülsüm Söğüt+Selda Yeşiltaş Antalya

3 Ayfer Pınar+Handan Tepeközcan Hatay

4 Hacer Baysal+Nesrin Öz Hatay/Muğla

WD 35

1 Ü.Gülsüm Aslanpay+Zeliha Demir Denizli/Manisa

2 Nasya Ivanova+Sibel Tarakchieva

3 Yasemin Kavurmacı+Sevilay Süner Şahutoğlu Mersin/Hatay

MD 35+ Ön Eleme

1 Mahmut Emin+Abdullah Öz Hatay

2 Servet Güngör+Üzeyir Sarı Konya

3 Serdar Sargın+Mehmet Akif Sarıoğlu Ankara

4 Ali Kaya+Serkan Koyuncu Antalya

MD 35

1 Arsen Khachatryan+Hayk Misakyan

2 Gospodin Berenski+Dimitar Dechkov

3 Ümit Altın+Barış Boyar İzmir/Çorum

3 Daniel Dimitrov+Ivaylo Zhelyazkov

WS 35+ Ön Eleme

1 Pınar Elma Antalya

2 Hacer Baysal Hatay

3 Serap Ecer Niğde

4 Selmin Demirci Mersin

WS 35

1 Ü.Gülsüm Aslanpay Denizli

2 Maja Zubrinic

3 Sevilay Süner Şahutoğlu Hatay

4 Mariana Dimitrova

MS 35+ Ön Eleme

1 Mahmut Emin Hatay

2 Sedat Turunç Hatay

3 Mehmet Akif Sarıoğlu Ankara

4 Alpaslan Bülbül Antalya

MS 35

1 Barış Boyar Çorum

2 Hayk Misakyan

3 Dimitar Dechkov

3 Emre Soykut Eskişehir

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: Ayşe ÖZEL
Yorumlar
Haber Yazılımı