Haber Detayı
07 Nisan 2019 - Pazar 23:51
 
Banvit 75 - 80 Galatasaray Doğa Sigorta
Galatasaray Doğa Sigorta, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 25. hafta mücadelesinde Banvit ile karşılaştı. Takımımız sahadan 75-80‘lik galibiyet ile ayrıldı ve ligdeki 13. galibiyetini aldı.
Galatasaray Haberi
Banvit 75 - 80 Galatasaray Doğa Sigorta

 

 

Takımımız mücadeleye Tai Webster, Aaron Harrison, Göksenin Köksal, Nigel Hayes, Zach Auguste beşiyle başladı.

 

Karşılaşmadaki ilk sayılarını Göksenin Köksal’ın turnikesiyle bulan takımımız, mücadelenin karşılıklı sayılarla geçilen ilk dakikalarında Nigel Hayes ve Aaron Harrison ile skor üretti. Zach Auguste’un smacı ve Tai Webster’ın turnike basketiyle beraber takımımız karşılaşmanın ilk 4 dakikasını 9-10 önde geçti. İlerleyen anlarda Aaron Harrison’ın üç sayılık basketiyle takımımız farkı dört sayıya kadar çıkarsa da ekibimiz bu farkı koruyamadı. Göksenin Köksal’ın turnikesinden sonra ev sahibi ekibin bulduğu basket ile çeyreğin bitimine 04:51 kala gidilen hakem molasına 15-15’lik eşitlikle girildi. Mola dönüşü takımımız sayı üretmekte zorlanınca ev sahibi ekip skoru 20-16’ya getirdi. Can Korkmaz ve Nigel Hayes’in sayılarıyla çeyreğin bitimine 02:23 kala skoru 22-21’e getiren takımımız, periyodun kalan kısmında Banvit’in yakaladığı 5-0’lık seriye engel olamadı ve ikinci çeyreğe Banvit’in 27-21’lik üstünlüğüyle girildi.

 

İkinci çeyreğin ilk dakikaları karşılıklı sayılarla geçildi. Takımımızın Ege Arar ve Aaron Harrison ile kaydettiği sayılardan sonra devrenin bitimine 06:11 kala ev sahibi ekip molaya gitti. (31-25) Mola dönüşü Zach Auguste’un faul çizgisinden bulduğu sayı sonrası 10-0’lık seri yakalayan ev sahibi ekip skoru 41-26’ya getirdi. Devrenin son iki dakikasına girilirken başantrenörümüz Ertuğrul Erdoğan molasına başvurdu. Mola dönüşü Zach Auguste, Can Korkmaz ve Erol Can Çinko’nun sayılarıyla farkında daha fazla açılmasını engelleyen takımımız soyunma odasına 44-33 geride girdi.

 

İkinci yarıya Nigel Hayes ve Ayberk Olmaz’ın sayılarıyla 0-8’lik bir seri yakalayarak başlayan takımımız bir buçuk dakika içerisinde farkı üç sayıya kadar indirdi.  (44-41) Can Korkmaz’ın üç sayılık basketi ve Ayberk Olmaz’ın basketiyle takımımız çeyreğin bitimine 06:49 kala farkı bir sayıya indirdi ve ev sahibi ekip molasına başvurdu. (47-46) Mola dönüşü takımımız Can Korkmaz’ın üç sayılık isabetiyle 49-50 öne geçti. Öne geçtikten sonra Banvit’in bulduğu üç sayılık baskete Aaron Harrison’ın üçlüğüyle cevap veren takımımız çeyreğin dört dakikasına 50-52 önde geçti. Çeyreğin son üç dakikasına girilirken ev sahibi ekip skorda dengeyi sağladı. Çeyreğin son dört dakikasını daha iyi oynayan taraf Nigel Hayes ve Ayberk Olmaz ile skor üreten takımımız oldu ve son periyoda ekibimiz 56-60 önde girdi.

 

Son çeyreğin ilk dakikalarında Nigel Hayes’in ve Aaron Harrison’ın basketleriyle farkı korumaya çalışan takımımız, ev sahibi ekibin üçlük çizgisinin gerisinden bulduğu isabetlere engel olamadı ve mücadelenin son altı dakikasına 67-67’lik eşitlikle girildi. Faul çizgisinden bulduğu sayılarla öne geçen rakibine Zach Auguste’un 2+1’iyle cevap veren takımımız, Nigel Hayes’in üç sayılık basketiyle skoru 69-73’e getirince mücadelenin bitimine 03:18 kala ev sahibi ekip molasına başvurdu. Mola dönüşü farkı bir sayıya kadar indiren rakibine Tai Webster’ın faul çizgisinden bulduğu sayı ile cevap verdi. Mücadelenin bitimine 01:24 kala ev sahibi ekip faul çizgisinden bulduğu isabetle farkı bir sayıya indirince başantrenöürümüz Ertuğrul Erdoğan molasına başvurdu. (73-74) Mola dönüşü rakibine öne geçme şansı vermeyen takımımız Aaron Harrison’ın mücadelenin bitimine 20 saniye kala bulduğu üç sayılık basket ile farkı 5 sayıya kadar çıkardı. (73-78) Mola dönüşü takımımız Aaron Harrison’ın taktik faul atışlarından bulduğu isabetler ile birlikte karşılaşmadan 75-80’lik galibiyet ile ayrıldı.

 

İlk çeyrek sonucu: 27-21
İkinci çeyrek sonucu: 44-33 (17-12)
Üçüncü çeyrek sonucu: 56-60 (12-27)
Dördüncü çeyrek sonucu: 75-80 (19-20)

Galatasaray Doğa Sigorta, bir sonraki karşılaşmasını 10 Nisan Çarşamba günü Tofaş ile oynayacak.

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: ENES GÖK
Yorumlar
Haber Yazılımı