Haber Detayı
02 Kasım 2019 - Cumartesi 13:06
 
Bakan Kasapoğlu Verimlilik Ve Teknoloji Fuarı'nı Ziyaret Etti
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, dünyada kaynakların sınırlı ama ihtiyaçların sınırsız olduğunu belirterek, “Yaşanabilir bir dünya için her kaynağı, başta zaman olmak üzere, enerji olmak üzere her kaynağı tertipli, israf etmeden kullanmamız gerektiğini özellikle vurguluyoruz” diye konuştu.
GÜNDEM Haberi
Bakan Kasapoğlu Verimlilik Ve Teknoloji Fuarı'nı Ziyaret Etti

Bakan Kasapoğlu, Ankara'da düzenlenen Verimlilik ve Teknoloji Fuarı'nı ziyaret etti. Bakan Kasapoğlu'nu fuar alanına gelişinde Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran karşıladı.

ATO Congresium'daki fuarda ilk olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın standını gezen Bakan Kasapoğlu, "Kod Adı 2023" projesi kapsamında robotik kodlama eğitimi alan Aksaray Gençlik Merkezi'ndeki gençlerin yaptıkları uçuş simülatörünü kullandı.

“Verimlilik kavramı bizler için önemli”

Burada basın mensuplarına açıklama yapan Bakan Kasapoğlu her şeyin büyük bir hızla geliştiği ve dönüştüğü bir çağda yaşandığına dikkati çekerek "Rekabetin çok yoğun olduğu bir çağda yaşıyoruz. Bu değişim ve dönüşüm, kaynakların etkin ve verimli kullanılmasını gerektiriyor. O yüzden verimlilik kavramı bizler için önemli bir kavram" dedi.

Türkiye Verimlilik Vakfının Ankara'da organize ettiği Verimlilik ve Teknoloji Fuarı'nın önemli bir çalışma olduğunu vurgulayan Bakan Kasapoğlu, "Özellikle gençlerimizin yarınlara hazırlanması noktasında verimlilik çok önemlilik arz eden bir kavram. Bu bilinçle, bu anlayışla yarınlara hazırlanıp bugünü de verimli değerlendirmemiz gerekiyor" ifadelerini kullandı.

“Kaynaklar sınırlı ama ihtiyaçlar sınırsız”

Türkiye'nin 20 milyona yakın genç nüfusa sahip olduğunu belirten Bakan Kasapoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

"Gençlerimizin yarınlara, verimliliği esas alır bir şekilde, başta zaman olmak üzere, kaynakları verimli kullanmaları önemli bir açılım. Gençlerin, atıkların dönüşümünden teknolojik yaklaşımlara kadar gerçekleştirdikleri pek çok projeyi burada sergilediklerini görüyoruz. Kaynaklar sınırlı ama ihtiyaçlar sınırsız. Yaşanabilir bir dünya için her kaynağı, başta zaman olmak üzere, enerji olmak üzere her kaynağı tertipli, israf etmeden kullanmamız gerektiğini özellikle vurguluyorum."

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, konuşmasının ardından fuar alanındaki stantları gezerek yetkililerden bilgi aldı.

What is Diwali?, When is Diwali?, How to celebrate Diwali?, Why is Diwali celebrated?, Where is a Diwali celebration near me? Hailee Steinfeld,Jeffree Star,Day of the Dead,Overwatch 2,Beto O'Rourke,The King,Death Stranding,Josh Gordon,Dia de los Muertos,Apple TV, Dijon PSG,Diablo 4,Erkan Yolaç,Sınırsızlar,Arzum Onan,Melania Trump,Galatasaray,Salak Şoför,Mucize Doktor 8. Bölüm,Hercai 19. bölüm izle,

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: Ayşe ÖZEL
Etiketler: Melania Trump,Galatasaray,Salak Şoför,
Yorumlar
Haber Yazılımı