Haber Detayı
19 Nisan 2019 - Cuma 12:01
 
BAKAN KASAPOĞLU ŞIRNAKLI ÖĞRENCİLERLE BİRARAYA GELDİ
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Mart ayında gerçekleştirdiği Şırnak ziyaretinde davet ettiği Cizre Ahmedi Hani Ortaokulu, Şırnak İmam Hatip Ortaokulu ve Menderes Ortaokulu'ndan 30 öğrenciyi Ankara’da ağırladı.
GÜNDEM Haberi
BAKAN KASAPOĞLU ŞIRNAKLI ÖĞRENCİLERLE BİRARAYA GELDİ

 

Bakanlık merkez binada gerçekleşen kabulde öğrencilerden kendilerini tanıtmalarını isteyen Bakan Kasapoğlu, uçakla Ankara’ya gelen öğrencilere daha önce hiç uçağa binip binmediklerini sordu. İlk kez uçağa binen öğrenciler yaşadıkları heyecanı Bakan Kasapoğlu ile paylaştı.

 

Bakan Kasapoğlu, öğrencilere okul ziyareti sırasında gördüğü eksikliklerin giderilip giderilmediğini sordu. Okulun bahçe düzenlemesinin yapıldığını ve pencerelerdeki tel örgülerin kaldırıldığını söyleyen öğrenciler ilgi ve desteğinden dolayı Bakan Kasapoğlu’na teşekkür ettiler.

 

Şırnaklı öğrencilerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Bakan Kasapoğlu, öğrencilere tavsiyelerde bulunarak, “Öğretmenlerinize ve ailelerinize saygılı olun. Birbirinizi ve kardeşlerinizi çok sevin. Çok okuyun, çalışın, spor yapın. Örnek insanlar olun. Size hediye ettiğimiz kitaplar bittiğinde beni arayın yenilerini göndereyim. Aranızdan geleceğin doktorları, öğretmenleri, mühendisleri, belki de bakanlar çıkacak. Sizlere güveniyorum. Bizler sizler için varız. Ankara’da gezdiğinizi yerleri, yaşadıklarınızı ailelerinizle, kardeşlerinizle paylaşın ” dedi.

 

Öğrenciler, Bakan Kasapoğlu’na Cizre Gençlik merkezi üyeleri tarafından yapılan Nuh’un Gemisi maketini takdim ederken, Bakan Kasapoğlu da öğrencilere, içinde satranç takımı ve kitapların olduğu birer çanta hediye etti. Bakan Kasapoğlu, öğrencilere ayrıca İstanbul ve Çanakkale’ye götürme sözü de verdi.

 

Şırnaklı öğrenciler Başkenti gezdi


Şırnak’tan gelen öğrenciler Ankara’da bulundukları süre içerisinde Anıtkabir, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, Birinci Meclis, Ankara Kalesi, Hacı Bayram-ı Veli Camii, Hamamönü ve Feza Gürsey Bilim Merkezi’ni de gezdiler.

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: ENES GÖK
Yorumlar
Haber Yazılımı