Haber Detayı
29 Kasım 2018 - Perşembe 23:28
 
Bağımlılıkla mücadelede spor ve okumanın önemi
Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu (DUMESF) Genel Başkanı Kaya Muzaffer Ilıcak Çocuklarımızın spor yapmanın yanı sıra, her zaman okuyacağı zararsız kitap ve yayınlara ulaşabilmesi bağımlılıkla mücadele çok önemli yer tutuyor.
GÜNDEM Haberi
Bağımlılıkla mücadelede spor ve okumanın önemi

Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu (DUMESF) Genel Başkanı Kaya Muzaffer Ilıcak, çocuklarımızın kitap okuması   ve spor yapması uyuşturucuyla mücadelede önemli yer tuttuğunu söyledi. Çocuklarımızın her zaman okuyacağı zararsız kitap ve yayınlara ulaşabilmesi çok önemlidir..


Kısa adı DUMESF olan, Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu 27 Kasım 2018 tarihinde, İstanbul Şişli'de bulunan  Feriköy Mahmut Şevket Paşa Ortaokulu'nun toplantı salonunda 8.sınıf öğrencilerine yönelik konferans düzenledi. Konferansı öğretmenleri de öğrencileriyle birlikte dinleme imkani buldu.


Konferansta konuşmacı olarak DUMESF Başkanı Kaya Muzaffer ILICAK yer alırken; As Başkan Ahmet Kerim KULÇAK da teknik destek sağlayarak konferansa katkı sağladı.
 Uyusturucu maddelerden uzak durmanın önemi vurgulanırken bu mücadelede sporun her yaş için motivasyon kaynaği olduğunun da altı çizildi.

Başkan Muzaffer Kaya ILICAK, cocuklarin yaşlarini da göz önünde bulundurarak uyusturucu madde gibi sosyal medya ve teknoloji bağımlılığının da hızla yayıldığından, bu teknolojiyi üretenlerin bile  internet kullanımıyla ilgili olarak çocuklarina sınirlamalar getirdiğinden bahsetti. Başkan IlIcak'ın kendi öğrencilik yillarindan alıntılar da yaptığı   konuşması çocukların dikkatini çekmiş ve ilgiyle dinlemelerini sağladı.

Konferansin son bölümünde , zor şartlardayaşamış  ama pes etmedençalışara dünya çapında madalyalar kazanmış Türk sporcuların başarılarınıda yer verilerek çocuklara yeni vizyonlar sunulmuştur.

“Faaliyetlerimiz aralıksız sürecek”
 çocuklarımızın kitap okuması  ve spor yapması uyuşturucuyla mücadelede önemli yer tuttuğunu söyledi. Çocuklarımızın her zaman okuyacağı zararsız kitap ve yayınlara ulaşabilmesi çok önemlidir..

Uyuşturucuyla mücadelede, ’Tek çare Spor’ sloganıyla uyuşturucu ile mücadele faaliyetlerinde etkin sonuçlar alınabilmesini amaçladıklarını da belirten Ilıcak,  ’Devlet, uyuşturucu ve kötü alışkanlıklar konusunda gerekli tedbirleri alır’ hükmüne uygun olarak faaliyetlerimizi sürdüreceğiz" şeklinde konuştu.

DUMESF'in konferansı çocuklar  için farklı ve bilgilendirici bir deneyim olmuş çocuklar farklı  bir bakış açısılyla  salondan ayrılmıştır.

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: Ayşe ÖZEL
Yorumlar
Haber Yazılımı