Haber Detayı
27 Ağustos 2019 - Salı 23:40
 
Avrupa Takım Şampiyonası'nda geri sayım başladı
Erkek A Milli ve Kadın A Milli takımımız, 3-8 Eylül 2019 tarihleri arasından Fransa´nın Nantes kentinde yapılacak Avrupa Takımlar Şampiyonası finallerinde mücadele edecek.
MASA TENİSİ Haberi
Avrupa Takım Şampiyonası'nda geri sayım başladı

Erkek A Milli takımımızda İbrahim Gündüz ve Talha Yiğenler (Fenerbahçe), Ziver Gündüz (Beşiktaş), Zihni Batuhan Şahin (Girne Amerikan Üniversitesi), Kadın A Milli takımımızda ise Sibel Altınkaya ve Gülpembe Özkaya (Fenerbahçe), Özge Yılmaz,(Kocasinan Belediyespor) ve Ece Haraç (Bursa Büyükşehir Belediyespor) yer alacak.

Nantes'in Metropolitan Spor Salonunda oynanacak maçlarda Erkek A Milli takımımız H Grubunda Yunanistan ve son Avrupa ikincisi Portekiz, Kadın A Milli takımımız ise F Grubunda İsveç ve Polonya ile aynı grupta yer aldı.
Elemeleri iki yıldır süren Avrupa Takımlar Şampiyonası'nda erkelerde ve kadınlarda 24 takım, üçerli 8 grupta mücadele edecek. Grup maçlarının tamamlanmasının ardından, gruplarında ilk sırayı alacak takımlar çeyrek finale yükselecek. Çeyrek finallerden itibaren eleme sistemi kullanılacak ve Şampiyona 8 Eylül'de yapılacak final karşılaşmasıyla sona erecek.

FİNALLERE NASIL GELDİK?

A Erkek Milli takımımız, Avrupa Takımlar Şampiyonası finallerine gelinceye kadar 1.aşamada Polonya (0-3, 0-3) ve Hırvatistan (3-2, 0-3), 2.aşamada ise Finlandiya (3-2), Lüksemburg (3-2) ve Bulgaristan (3-2) ile karşılaştı.
A Kadın Milli takımımız ise Avrupa Takımlar Şampiyonası finallerine gelinceye kadar 1.aşamada Danimarka (3-2, 3-0) ve Estonya (3-0, 3-0) ile oynayan Millilerimiz, 2.aşamada Rusya (0-3) ve Litvanya (3-0) ile karşılaştı.

Geçen yıl Lüksemburg´da farklı bir formatta düzenlenen Masa Tenisi Avrupa Şampiyonası'nın 1.Ligi´nde mücadele eden Erkek A Milli takımımız 2., Kadın A Milli takımımız ise 6. olmuştu.

Kaynak: (SPORDETAY) - spordetay.com Editör: Ayşe ÖZEL
Etiketler: Avrupa, Takım, Şampiyonası'nda, geri, sayım, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı