Haber Detayı
06 Nisan 2019 - Cumartesi 13:23
 
Avrupa Oyunları Belerus'ta
2019 Avrupa Oyunları 21 - 30 Haziran 2019 tarihlerinde Masa Tenisi branşı da dahil 15 spor branşında Belarus´un başkenti Minsk´te yapılacak.
GÜNDEM Haberi
Avrupa Oyunları Belerus'ta

Masa Tenisi müsabakaları 22 Haziran Cumartesi gününden, 29 Haziran´a kadar sürecek. Bu müsabakalarda takımlar, ferdiler ve karışık çiftler maçları yapılacak. Takım müsabakalarında 12 erkek ve 12 bayan takım yarışacaktır, Özel Takım Sıralaması´nın en iyi 11 takımı ve ev sahibi Federasyon bu kategoride oynayacak.
 
2019 2. Avrupa Oyunları Bilet Bilgisi
Dünyanın herhangi bir yerinden 2019´un Avrupa´daki ana çoklu spor etkinliğinin biletleri https://www.en.minsk2019.ticketpro.by/ aracılığıyla ve Avrupa´daki yetkili satıcılardan alınabilir. Rusya´da biletler hem internet sitesinden hem de resmi bilet şirketinin web sitesi  www.ponominalu.ru üzerinden alınabilir. Ayrıca, minsk2019.byplatformu üzerinden de satış sistemine erişilebilir.
 
Bilet satışı 3 aşamada gerçekleştirilecektir, 3. aşama TV platformlarının son onayından sonra Mayıs 2019´da başlayacaktır. 2. Avrupa Oyunları esnasındaki toplam koltuk sayısı 381 bin olup, sporun popülerliği ve gelen talebe göre 535 bine çıkarılabilecektir. Biletlerin 120 oturum için satılacaktır. Biletler birçok farklı kategoriye ayrılmıştır; Standart, VIP, Açılış ve Kapanış Töreni için. Masa Tenisi müsabakalarının biletleri ise 10 ´dan 20 ´a değişmektedir.
Mart ayında, ihtiyaç sahibi kişiler(engelli) için bilet satışı başlamıştır.3 bin biletin bu kişilere satılması planlanmaktadır. Organizasyon, engelli bireyler için farklı kategorilerde koltuklar planlamıştır. Avrupa Oyunları spor imkanlarının modernleştirilmesi için donatılan bu özel platformlar tekerlekli sandalye kullanan kişiler ve refakatçileri için ayrılacaktır. Diğer bir kategori ise görme engeli yaşayan kişiler içindir. Bu alanlar ise müsabaka sahasına mümkün olduğunca yakın olacaktır. Kas-iskelet sistemi bozukluğu olan bireyler için ise koridorlara mümkün olan en yakın koltuklar ayrılmıştır. Engelli bireylerin biletleri normal tutarın 10´u olacaktır. Organizatörlerin beklentisi, bu faktörün engelli sporseverlerin bu çoklu spor forumuna en geniş katılımının sağlanmasıdır.
 
Engelli bireylerin bilet alım prosedürü, üçüncü kişilerin uygunsuz davranışlarına karşı korunmaktadır. Bunun için, iki aşamalı bir başvuru formu sağlanmaktadır. İlk aşama, bu forma kişisel bilgiler, iletişim bilgileri, ilgilenilen spor alanı gibi bilgilerin, 2. Avrupa Oyunları´nın resmi bilet operatörü web sitesine kaydedilmesidir. Bu aşamadan sonra, 48 saat içerisinde sporsevere e-mail veya telefon yoluyla irtibat kurulacaktır. Bu durumda rezervasyon onaylanmıştır ve bilet satın alımı için nakit ödeme masasına ziyaret tarihi belirlenmiştir. Satın alın için, sporsever pasaportu ve engelli kimlik kartının yanında bulundurmak zorundadır. Biletler hem önceden, hem de spor sahasının civarında yer alan bilet ofisinden müsabaka gününde alınabilir.
 
Eğlence programları, yemek alanları ve fotoğraf alanlarının hepsi organizasyonda mevcut olacaktır. Ayrıca, oyunların maskotu "Lesik Tilkisi" şeklindeki oyuncaklar dahil bir çok hediyelik eşya çeşidi olacaktır.

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: Ayşe ÖZEL
Yorumlar
Haber Yazılımı