Haber Detayı
03 Haziran 2017 - Cumartesi 04:06
 
Atletizm Milli Takımı Balkan Şampiyonasına Hazır
Türkiye 18 Yaş Altı Atletizm Milli Takımı, 3 Haziran’daki Balkan Yıldızlar (U18) Şampiyonası öncesinde hazırlıklarını tamamladı.
ATLETİZM Haberi
Atletizm Milli Takımı Balkan Şampiyonasına Hazır

İstanbul’da 3 Haziran 2017 Cumartesi günü yapılacak olan 15. Balkan Yıldızlar Atletizm Şampiyonası’nda mücadele edecek olan Türkiye takımı, Gönen Hotel’de toplandı. 15 ülkeden 262 atletin yarışacağı şampiyonada Ay-yıldızlı ekip 30 branşta 55 kişi ile mücadele edecek.

Sabah 10:30’da çekiç atmayla başlayacak olan yarışmalar akşam 19:00’a kadar sürecek. 15. Balkan Yıldızlar Atletizm Şampiyonası’nda an itibariyle Avrupa listesinde bu yaş grubunda ilk üçte bulunan yedi atlet bulunuyor. Bu isimler arasında 2000 metre su engellide Avrupa yıldızlar lideri olan Anıl Kalaycı ve 100 engellinin liste ikincisi Nefise Karatay da var.

BALKAN YILDIZLAR ŞAMPİYONASI – CANLI SONUÇLAR

Türkiye, şampiyonada şu isimlerle madalya arayacak:

KIZLAR
100 metre: Melek Çoban, İpek Usta
400 metre: Berivan Alper, Sema Pelin Aktaş
800 metre: Medine Ökte, Tuğba Toptaş
1500 metre: Ceren Yılmaz, Ayşe Ecer
3000 metre: Oya Acar, Rümeysa Coşkun
100m engelli: Nefise Karatay, İrem Usta
2000m su engelli: Senem Çelik, Yonca Kutluk
Yüksek atlama: İrem Zehra Karababa, Rümeysa Öktem
Uzun atlama: Gizem Akgöz, Nefise Karatay
Üç adım atlama: Gizem Akgöz, Esra Yılmaz
Gülle atma: Sevcan Erken, Gamze Andıç
Çekiç atma: Rümeysa Yılmaz, Dünya Ezgi Sayan
Disk atma: Aybüke Bingöl, Cemile Çal
Cirit atma: Berivan Uğurlu, Münevver Hancı
4×100 metre: İpek Usta, Melek Çoban, Nefise Karatay, İrem Usta

ERKEKLER
100 metre: Uğur Aziz Günaydın, Aşkın Sadi Aşkın
400 metre: Resul Çıbık, Mehmet İnanç
800 metre: Murat Yalçınkaya, Erdem Öz
1500 metre: Burhan Görüroğlu, Mehmet Çelik
3000 metre: Ayetullah Aslanhan, Ömer Amaçtan
110m engelli: Atakan Güneş, Yusuf İzzet Erol
2000m su engelli: Nurullah Umulğan, Anıl Kalaycı
Uzun atlama: Egehan Karabulut, Samet Sağlam
Gülle atma: Samet Kutlu, Alperen Karahan
Yüksek atlama: Sedat Tunahan Torun, Gökalp Kurt
Üç adım atlama: Özgür Güleç, Batuhan Çakır
Cirit atma: Ömer Faruk Avan, Abdullah Karataş
Çekiç atma: Mehmet Kaş, Batuhan Hızal
Disk atma: Ökkeş Furkan Kuzulu, Burak Dertli
4×100 metre: Aşkın Sadi Aşkın, Uğur Aziz Günaydın, Berk Deniz Çelen, Atakan Güneş

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: Ahmet Özel
Yorumlar
Haber Yazılımı