Haber Detayı
25 Şubat 2016 - Perşembe 19:51
 
Adıyamanlı Genç Kürek Sporcuları İlk Kez Şampiyonaya Katılıyor
Türkiye Kürek Federasyonu Başkanlığının 2016 yıllı faaliyet programı kapsamında 27 Şubat 2016 tarihinde İstanbul ilinde yapılacak olan “Kulüpler Türkiye Kupası Akademi Ligi Türkiye Şampiyonası” için ilk kez Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Kürek Takımı da katılacak.
- Haberi
Adıyamanlı Genç Kürek Sporcuları İlk Kez Şampiyonaya Katılıyor

Adıyaman’da yeni bir spor dalı olan Kürek geleceğin en popüler sporları arasında yer alacak diyen İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı; ”İstanbul’da düzenlenecek olan Kürek şampiyonasına Adıyaman’dan 1 idareci, 1 antrenör ve 6 sporcu ile ilk kez katılım sağlayacağız. Gazihandede Su Sporları tesislerinde uzun zamandır büyük bir gayret ile çalışan Adıyamanlı genç kürekçilerimiz katılacakları ilk şampiyonada ilimizi başarı ile temsil edeceklerine inanıyorum” dedi.

 

Bağcı: ”Türkiye’nin en büyük, dünyanın ise 4. Büyük barajı olan Atatürk Barajı Gölü kıyısında kurulan Gazihandede Su Sporları Merkezinde Adıyamanlı gençlerimiz hem su kültürü ile tanışıyor hem de tam donanımlı bu tesis sayesinde kürek eğitimi alıyorlar. 21 sporcumuz Atatürk Baraj gölündeki Türkiye’deki 4 büyük kürek tesisinden birisi olma özelliğine sahip tesislerimizde haftanın 4 günü antrenman yapıyor. Burada yılın 365 günü antrenman yapma imkanı var. Biz başta Adıyamanlı gençlerimiz olmak üzere ayrıca Güneydoğulu gençlere kürek sporunu sevdirmek istiyoruz. “ şeklinde konuştu.

 

Kaynak: (SPORDETAY) - spordetay.com Editör: Ahmet Özel
Etiketler: adıyaman,Kulüpler Türkiye Kupası Akademi Ligi Türkiye Şampiyonası,kürek
Yorumlar
Haber Yazılımı